Nihal Adağ

PODOLOJİ KURSU

Hizmet Detayları

Bebek, çocuk, genç, yaşlı her yaşta insanların, Konjenital (doğuştan) ya da edinsel (sonradan kazanılan) ortopedik ayak problemlerinde, Dermatolojik ayak hastalıklarının destek tedavisinde, kronik rahatsızlığı olan, özellikle Diabetes Mellitus hastalarında, multidisipliner bir ekip içinde; koruyucu, önleyici, tedaviye yardımcı, hastaların ayak sorunlarının bakımı ve eğitimi için yapılan iş birliğidir.

Podolojinin sağlıktaki önemi nedir?

Podolojik uygulamalar da ameliyat dışı tedavilerle; hastanın günlük yaşamına ara vermeden ağrı durumu hafifletmek ya da ortadan kaldırmak mümkün olabilir. Kronik rahatsızlığı olan hasta gruplarında gelişebilecek problemlere yönelik koruyucu ve önleyici çalışır.

Ayak hastalıkları nelerdir?

Unguis İncarnatus (Batık Tırnak), Convulutus  (İçe Dönük Tırnak)

 • Deforme Tırnak
 • Onikomikozun (Tırnak Mantarı)
 • Calcaneal (Topuk) ve Plantar(Ayak Tabanı) bölgedeki Ragat (Yarık) ve Fissür  (Çatlak)
 • Hard Corn ( Sert Nasır), Soft Corn (Yumuşak Nasır), Clavus (Kuş Gözü Nasır) ve Calliositos (Geniş Yüzeyli Nasır)
 • Diyabetik Ayak
 • Ayak Duyu, Mobilizasyon, Dolaşım problemleri

Podoloji bölümde hastalıklara hangi uygulamaları yapıyorsunuz?

 • Batık Tırnak, İçe Dönük Tırnak Podolojik Bakımı,

Orthoniksi ( Tırnak Teli ve Bant) Uygulamaları ile uygulanan tedavi de dönük ve batık olan tırnakların tedavisi mümkün olmaktadır. Ağrısız bir işlem olmasının yanı sıra hasta günlük yaşamına batık acısı olmadan devam etmektedir.

 • Ayak tabanında ve parmak üstü-çevresinde oluşan Nasır, Çatlak Podolojik Bakımı

Baskı ve sürtünmenin neden olduğu nasırların mekanik temizliği ayağın hafiflemesine ve ağrının ortadan kaldırılmasına yardımcı olmaktadır. Bu bakımdaki amaç nasırı temizlemek ve hastayı tekrar oluşmaması konusunda yönlendirmektir.

 • Deforme Tırnak ve Mantarlı tırnak tedavisine destek Podoloji Bakımı

Travmaya veya hastalığa maruz kalan tırnağın mekanik temizliğinin yapılması, hastanın görmüş olduğu tedavi de iyileşme sürecini hızlandırmakta ve yaşam kalitesini arttırmaktadır.

 • Diyabetik Ayak ve Ayak Duyu, Mobilizasyon, Dolaşım problemleri

Diyabete bağlı gelişen duyu kaybı ve dolaşım bozukluğu sonucunda, cilt ve tırnak çok iyi beslenemediği için bir takım rahatsızları da beraberinde getirir. Rutin aralıklarla yapılan podolojik bakımla hastanın tırnaklarına ve cildine yapılacak olan yanlış uygulamaları engellenmiş olup ayakta oluşabilecek yara ve tırnak patolojileri önlenmiş olur.

Podolojinin diyabet hastalığıyla olan ilişkisi nedir?

Diyabet; vücudumuzun en uç noktası olan ayaklarımızı gerek diyabetik ayak yaralarıyla gerek dolaşım bozuklukları etkisiyle bazen içinden çıkılmayacak sonuçlara getirmektedir.  Sağlıklı yaşamın bir parçası olan ayak bakımını pedikürden ayıran fark; uygulama şekli, uygulayan kişinin eğitimini almış uzman kişiler olması, sağlık açısından risk oluşturmayacak metod ve yöntemlerle hijyenik ortamda özel cihazlarla yapılmasıdır. Bu durumda diyabetli bir hastanın ayağında oluşabilecek riskler tablosu belirlenir, disiplinler arası hastanın gerekli uzmana yönlendirilmesi sağlanır.

Diyabet hastalarına hangi tedavi uygulamaları yapılmaktadır?

 Diyabetli hastaların diyabet risk grubuna göre aylık, üç aylık, altı aylık veya senelik periyotlarda ayak muayenesinin ve bakımının yapılması, dolaşım, duyu ve mobilizasyon testlerinin uygulanması ve multidisipliner ekip (Endokrinoloji, Dahiliye, Dermatoloji, Ortopedi, Plastik Cerrahi, Göz, Kalp Damar Cerrahisi, Enfeksiyon) içinde takip altında olması gerekir.

Podolojinin hastalara faydaları nelerdir?

Dolaşım ve duyu bozukluğuna bağlı ayak tırnaklarında ve ciltte kalınlaşmalar olabilir. Bu gibi problemlere doğru uygulama ve takibin yapılması ayakta oluşabilecek yara ve buna bağlı ampütasyonları engellemiş olur.

Podoloji Uygulamalarımız

Podoloji

0

Estetisyen

0

Mutlu Müşteri

0

Uygulama

0

Hizmet

Nasıl Randevu Alabilirim?

İletişim Bilgilerini Gir

Sana ulaşabilmemiz için gerekli iletişim bilgilerini sisteme gir.

İstediğin Hizmeti Seç

Profesyonel estetisyenlerimizden almak istediğin hizmeti seç.

Hizmet Hakkında Bilgi Al

Uygunluk durumuna göre sana en uygun olan tarih ve zamanı belirle.

Seni Bekliyoruz

Randevu günü hazır bir şekilde seni bekliyor olacağız.

Hizmetlerimizi inceleyin

Bize Ulaşın

Randevu Alın

Formu Doldurun

Profesyonel estetisyenlerimizden sizin için en uygun olan hizmeti almak için hemen formu doldurun.

 • P.tesi - Cuma : 08:00 - 19:00
 • Cumartesi : 08:00 - 16:00
 • Pazar : Kapalı

Sık Sorulan Sorular

Hizmetlerimiz hakkında aklınıza takılan tüm sorulara buradan ulaşabilirsiniz.

Uzmanlarınız sertifikalı mı?

Nihal Adağ Güzellik merkezlerimizde hizmet veren tüm personelimiz alanında sertifikalarını almış ve yıllardır bu işi yapan profesyonel kişilerdir. Güvenle hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Hijyen kurallarına dikkat ediliyor mu?

Nihal Adağ güzellik merkezlerimizde yapılan uygulamalar sonrasında kişiye özel olarak kullanılan tüm malzemeler tıbbi atık olarak ayrıştırılmakta ve tüm müşterilerimiz için sıfır ambalajlı ürünler kullanılmaktadır. Makine ve yatak temizliği ise anlık olarak özel hijyen malzemeleriyle temizlenmektedir.

Hizmetleriniz ne kadar sürüyor?

Yapılan uygulamanın türüne bağlı olarak değişmekle birlikte Nihal Adağ Güzellik ve Kurs merkezinde her hizmet, süresi önceden belirli olarak müşterilerimize iletilir.

Seans ücretleriniz ne kadar?

Yapılan uygulama ve seans uzunluğu göz önünde bulundurularak her hizmetimiz için tekli ve çoklu paketlerimiz bulunmaktadır. Size uygun uygulama ve seans ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hangi hizmetleri almam gerekiyor?

İhtiyacınıza en uygun hizmetlerimiz alabilirsiniz. Hizmet detaylarına ilişkin web sitemizi inceleyebilirsiniz.

Nerden başlayacağımı bilmiyorum?

Hayatınızda değişim vakti geldi ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız uzmanlarımız sizlere onlarca uzmanlık alanında eğitim vermeye hazır. Hemen iletişim formumuzu doldurarak konuyla alakalı güzellik uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.